Czy chcesz wiedzieć, gdzie „kaczka zjadła węża”? W repertuarze ludowym, rzecz jasna! „Z tamtej strony” to żeńska grupa wokalna powołana z inicjatywy Marcina Steczkowskiego i potrzeb uczestniczek zakończonego w grudniu 2018 roku projektu „Chór Chór Hurra”. Jak w każdym takim zespole mamy tu wachlarz osobowości, marzeń, oczekiwań, talentów. Ale wyjątkowo u nas – śpiewanie jest doświadczeniem kosmicznym. Odlotowym. Zaczynasz i już jesteś w innym świecie…

Ćwiczymy repertuar ludowy z dramatami miłosnymi, „mętną wodą” ludzkich uczuć, ptaszkami na lipce („na tej zielonieńkiej” oczywiście).

„Muzyka dużo ładniej brzmi gdy jest wykonywana wspólnie” – mówi jedna z dziewczyn śpiewająca w grupie wokalnej „Z tamtej strony”.Radość śpiewania w tej grupie jest możliwa od lutego 2019 roku. Nie wierzysz? Zajrzyj na naszą facebookową stronę. Może też udzieli Ci się ta atmosfera… Kto wie?”

Tak zapraszaliśmy do naszego chóru w roku 2019.

Radośnie, energetycznie, lirycznie, a nade wszystko – muzycznie. Tak było na naszych próbach do pierwszego lockdownu…

Jeszcze 3 marca 2020 roku zdążyliśmy zaśpiewać swój pierwszy i jedyny koncert. W gościnnych progach galerii officyna art & design zebrało się wówczas wielu widzów. Magiczną atmosferę tamtego wieczoru będziemy wspominać!

Dzięki pomysłowości naszego Maestra, Marcina Steczkowskiego, przez jakiś czas próby odbywały się online, kilka razy też spotkaliśmy się "w terenie", na otwartej przestrzeni. Próby te mają swój urok, ale nie zastąpią regularnych ćwiczeń i śpiewania w sali.

Od wakacji 2020 roku próby chóru są zawieszone.

W grudniu 2020, dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, jakie otrzymała Fundacja WSPAK przygotowane zostały materiały dydaktyczne służące do samodzielnych ćwiczeń śpiewu. Nie poddajemy się!